Hakkımızda

Kanguru Yayınları 2008 yılında yazar-şair Aydın Şimşek tarafından Ankara’da kuruldu. Edebiyatın tüm alanlarında ürün veren yayınevimiz, aynı zamanda akademik kitaplar da yayımlamaktadır.


Bu güne kadar şiir, öykü, roman, deneme, biyografi, mektup, eleştiri ve akademik kitaplar olmak üzere üzerine 235 ayrı kitap yayınlamış bulunuyoruz.


2009 yılından itibaren de “Çocuk Edebiyatı” na verdiğimiz önem nedeniyle, farklı yaş gruplarına yönelik çocuk kitapları yayımladık, yayımlamayı sürdürüyoruz. Özellikle çocuk eğitimine  verdiğimiz önem ve çağdaş-bilime inanan  çocukların yetişmesi için çocuk yazınında psikolog-danışmanlarla birlikte çalışmaya özen gösteriyoruz.


Ülke edebiyatını sadece yazarların dünyası olarak düşünmediğimizden, okuru önemseyen bir çizgiyi hep önceledik. Bunun için Ankara, İzmir ve İstanbul’daki şubelerimizin yanı sıra, Kanguru Kültür Sanat Merkezleri’mizde düzenli olarak sürdürdüğümüz imza, söyleşi vb. etkinliklerle yazar-okur sıcaklığını doğrudan sağlıyoruz.


Edebiyatımıza genç yazarların katılımını sağlamak için, onların çalışmalarına hep özel bir önem verdik ve bunu sürdürüyoruz. Yayınevimiz bu bağlamda genç-yeni yazar adaylarına yönelik yayın politikasını hep güncel tutuyor.


Ayrıca 2007 yılında yayın hayatına soktuğumuz “Deliler Teknesi Edebiyat Sanat Dergisi” ile kültür hayatımıza katkıda bulunuyoruz. Derginin genel yayın çizgisi içinde edebiyatın tüm türlerini yayımlıyoruz. Özellikle de genç şair ve öykücüleri kucaklayan bir dergi olarak, bu güne kadar onlarca dosya konusunu birlikte kotardık. Bir tür edebiyat işliği görevini üstlenmiş durumda Deliler Teknesi.


Edebiyat dünyamızın bilinen-bilinmeyen onca yazarıyla serüvenini sürdüren Kanguru Yayınları, kuruluş günündeki sloganıyla edebiyat dünyamıza hizmet vermeyi sürdürüyor:


“Kanguru Yayınları Nitelikli Kitaplar Yayımlar”